BATARYASAN ENERJİ olarak stratejik öneme sahip batarya elektrotlarından elektrikli araç komponentlerine kadar enerji depolama sistemleri ve elektrokimyasal birçok enerji dönüşüm sistemlerinin yerlileştirmesi doğrultusunda ham madde sentezi, parça üretimi ve sistem entegrasyonu çalışmalarının Ar-Ge faaliyetleri sürdürülmektedir. Savunma ve askeri ürünlerin yerli kaynaklar ile üretimi ve geliştirilmesi konusunda inovasyon çalışmaları titizlikle sürdürülmektedir. İstenilen özellik, boyut ve geometride çeşitli elektrotlar için hizmet verilmektedir.

Bu çalışmalar doğrultusunda özgün malzeme üretiminin yanı sıra, XRD, XRF, ICP-MS, ICP-OES, SEM, DTA, sertlik ölçümleri, çekme, basma gibi yöntemler için bilimsel danışmanlıklar verilmektedir. Elektrokimyasal ölçümler ile malzemelerin Electrochemical Impedance Spectroscopy (EIS), Cyclic Voltammetry (CV), Linear Sweep Voltammetry (LSV), potansiyodinamik analizleri yapılmaktadır.

Akademi ve sanayi iş birliği ile enerji depolama sistemleri, elektrokimyasal enerji dönüşüm ve elektrikli araçlar alanlarında proje danışmanlığı yapılmaktadır. Elektrik üretim santrallerinin projelendirilmesi ve uygulama çalışmaları çözüm ortaklarımız ile devam ettirilmektedir.