BATARYASAN ENERJİ olarak hidrojen enerjisi ve yakıt pilleri konusunda 12 yılı aşan akademik tecrübemiz ile endüstriyel uygulamalara geçiş yapılmıştır. Yenilenebilir enerji kanyakları arasında en önemli enerji taşıyıcısı olan hidrojenin, üretim yöntemleri ve kullanımı ile ilgili müşterilerimize yenilikçi çözümler sunulmaktadır.

Hidrojen enerjisinin yakıt olarak kullanımı için yüksek saflıkta üretim sağlayabilen hidrojen üretim sistemlerinin geliştirilmesi (elektrolizörler, bor hidrürlü sistemler vs.) ile hidrojeni yakıt olarak kullanarak elektrokimyasal enerji dönüşümü sağlayabilen yakıt pillerinin alt bileşenlerini, tek hücrelerini ve yığın olarak üretimleri gerçekleştirilebilmektedir.

Elektrolizör, yakıt pilleri, kapasitörler gibi enerji dönüşümü yapabilen elektrokimyasal sistemlerin kritik bileşeni olan katalizörlerin sentezi ile karakterizasyon çalışmaları yürütülmektedir. Uygun katalizörler ile istenilen boyutlarda MEA üretimi gerçekleştirip elektrokimyasal ölçümleri yapılabilmektedir. Bipolar plaka ve gaz difüzyon elektrotlarının 3 boyutlu modellemesi, çift fazlı akış analizi, optimizasyonunu ve üretimi hizmetleri sunulmaktadır. Bunun yanı sıra tüm bu sistemler için hücre testleri, farklı ortam şartları ve çalışma parametrelerinde ihtiyaca uygun olarak yapılabilmektedir.