BATARYASAN ENERJİ olarak 10 yılı aşan tecrübemiz sayesinde danışmanlık desteği sağladığımız elektrikli araç ekipleri ile çeşitli başarılara imza atılmıştır. Bu alanda tamamlanan Ar-Ge çalışmaları ile tecrübelerin sektörün ihtiyaçlarına kazandırılması hedeflenmektedir.

Elektrikli araçlarda kullanılan motorların sayısal hesaplamaları ve analizleri, özel tasarım olarak imalatları istenilen özelliklerde yapılmaktadır. Elektrikli motorlarla uyumlu çalışabilen motor sürücülerin elektronik tasarımı, analizi ve sistem entegrasyonu yapılmaktadır. Araçlarda kullanılan enerji depolama sistemi olan Lityum iyon (Li-ion) pillerin puntalaması istenilen güçlerde paketlemesi ve uygun batarya yönetim sistemi (BMS) ile kullanımı yapılmaktadır.

Elektrikli araçlarda, haberleşme sistemi (telemetri), yerleşik şarj birimi (YŞB) ve araç kontrol sistemi (AKS) elektronik kart tasarımı, analizi ve üretimleri BATARYASAN Enerji’nin çalışma faaliyetleri arasındadır. Özel tasarım olarak geliştirilebilen hızlı şarj istasyonları ile depolama süresi minimuma indirilebilmektedir.