BATARYASAN ENERJİ olarak elektrikli araç, savunma, havacılık, biyomedikal alanlarında ve kullanılmak üzere enerji depolama sistemleri, şarj edilebilen veya şarj edilemeyen bataryalar, akü, pil ve şarj cihazlarını sistem ihtiyacına göre geliştirerek sektörün kullanımına sunulmaktadır.

Otomobil, forklift, motosiklet, drone, İHA, bilgisayar, telefon gibi elektrikli araçlar için özel tasarım lityum tabanlı (Li-ion,LiFePO4,Li-PO,Li-SOCI2,LTO) pil paketleme ve batarya yönetim sistemleri üretimi yapılmaktadır.

Yenilebilir enerji sistemlerinde kullanılmak üzere kullanılan marine solar aküler, kurşun asit aküler, jel akülerin temini ve sistem entegrasyonunu çözüm ortaklarının da aracılığıyla müşterilerin hizmetine sunulmaktadır.

Pil teknolojileri için yenilikçi elektrot geliştirme çalışmaları yürütülmektedir. İstenilen geometri boyut, 3D olarak farklı özelliklere sahip elektrot geliştirme çalışmaları yapılmaktadır. Geliştirilen elektrotların elektrokimyasal ölçümleri ile sayısal ve deneysel olarak termal, elektrokimyasal ve elektriksel analizleri gibi özel çözümleri, müşterilerimizin hizmetinize sunmaktayız.