BATARYASAN ENERJİ olarak mühendislik alanında 10 yılı aşan tecrübemiz ile enerji, otomotiv, savunma, havacılık, biyomedikal alanlarında mühendislik çözümleri sunmaktayız. CAD & CAM ortamında 3 boyutlu katı modelleme, yüzey modelleme, kalıp tasarımı ve komponent montajı ile yeni ürünlerin dizaynı veya mevcut ürünlerin geliştirilme çalışmaları yapılmaktadır.

Batarya, yakıt pili, elektrolizör gibi birçok elektrokimyasal sistemin termal, elektrokimyasal, elektriksel, mekanik ve sayısal akışkan analizleri (CFD) sonlu elemanlar yazılımları ile yapılarak gerektiğinde sistemler üzerinde tasarım optimizasyonu çalışmaları yürütülmektedir.

Ürün parçalarının veya makinelerin ISO ve TSE standartlarına uygun olarak farklı ortam şartları altında mekanik ve akış analizleri deneysel ortamda analize tabi tutularak istenilen özellikleri incelenmektedir.

Müşterilerin taleplerine göre tüm prototip ve özel imalatı yapılacak ürünler için eklemeli üretim (3D yazıcılarla PLA, ABS ve metalik malzeme yazdırma işlemleri), talaşlı işleme, plastik şekil verme yöntemleriyle ürünlerin imalatı gerçekleştirilirken elektrolitik (elektroliz yolu ile), PVD, CVD, termal sprey, ince film yollarıyla kaplama işlemleri yapılmaktadır.

Son yıllarda artan çevre kirliliğini önlemek için enerji verimliliği binaların enerji kimliğinden tasarruflu aydınlatmaya kadar her alanda önem teşkil etmektedir. Enerji israfını önlemek ve tasarrufu artırmak adına enerji verimliliği hizmeti verilmektedir.